Contact
// Ne puteti contacta la adresele de email bebe_nebunu08@yahoo.com denis_sbc2001@yahoo.com
SING UP
Photobucket
Parteneri
RkCstrike.Org
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 8, Sam Noi 14, 2009 11:05 pm
Statistici
Avem 13 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: bennymihon

Membrii nostri au postat un numar de 308 mesaje în 301 subiecte
Conectare

Mi-am uitat parola

Ceas

BUG Mafia - Poveste fara sfarsit

In jos

BUG Mafia - Poveste fara sfarsit

Mesaj  ^..BeBe..^ la data de Joi Aug 13, 2009 2:55 am

Poveste fara sfarsit

Refren: Catalina
De multe ori ma-ntreb, oare cat o sa mai tina,/ Oare cati or sa plece si-or sa vina?/ Poate e un drum gresit,/E-o poveste fara sfarsit./

Uzzi:
Sant Uzzi, de data asta tin expres,/ Am spus pe 4 albume dar cred ca nimeni n-a-nteles./ Stiu ca multi cunosc ce inseamna viata de cartier,/ Dar nu stiu cati recunosc ca sant cu totul altfel./ Pentru voi toti, baieti de cartier,/Respect ca ati plecat de jos nu va-ti imbogatit direct,/ Ati trecut prin tot, palme, vorbe si durere/ Singuri ati trait si singuri ati facut avere./ Stiu si eu prea bine cum e sa cresti in cartier,/ Bagaboante, pesti, bani, masini si golani./ Mereu sa se ridice cate unu· mai in fata,/ Bafta tie, smechere, o sa te respect pe viata./ Zi de zi alt smecher o sa faca loc la altu·,/ Plecand de jos, e mai usor sa faci saltul./ Daca intelegi ce vreau sa spun./ G-yeah, pe ciordeala, pe mangleala, asta-i modul rau sau bun./ Multi o sa judece gresit si multi o sa respecte,/ Cei nascuti, crescuti aici cunosc prea multe aspecte./ Ocolesc s-o spun pe fata, suna a jelit,/ Pentru cei din cartier e o poveste fara sfarsit./

Refren:

Tataee:
Zi si noapte-n cartier, noapte si zi in cartier,/ Totu· s-a schimbat si totu· e la fel./ Pentru baietii de pe strada, dedic,/ La toti ceilalti despre cartier va explic./ Ma doare inima cand ma uit la borfasii mei,/ Cand vad ca pe zi ce trece devin tot mai rai./ Si-mi amintesc cum radeam acum o vreme,/
Acum nu-i mai vad razand, doar cand au seringa-n vene./ Smenari de la colt sunt tot la fel,/ Masina insa din Audi 80 acum e 600,/ Semn ca banii lor fac pamantul, frate, sa se-nvarta,/ Si daca nu ma crezi vin-o-n cartier sa vezi./ Poate intr-o zi o mama plange ca baiatul ei s-a dus,/ Tot atunci una ce naste rade c-are unu-n plus./ Yeah, in cartier viata nu s-a oprit,/ As putea sa povestesc la nesfarsit./

Refren:

Caddy:
In cartier e la fel ca la inchisoare,/ Daca nu poti sa iesi afara trebuie sa fi tare,/ Caci ban la ban si paduche la paduche trage,/ Cei de sus nu te asculta nici nu-ti dau pace./ Firar· mama lor, al dracu· sa fie,/ Caci nu-ti aduc nici macar o bucurie./ Baietii se tarasc prin cartier din ce mai rau,/ Unii ajung la viermi, iar altii la bulau./ Altii se ridica si fac banu gros,/ Viata e nedreapta daca ramai jos,/ Asa-i in cartier nu trebuie sa te dai la fund,/ Lupti cu pumnii tragi cu dintii ca sa ai mai mult./ Nici un senator n-a coborat vreodata in cartier,/ Nici un deputat nu a stiut ce inseamna lefter,/ Iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti,/ Unde soarele rasare doar daca-l platestï./

Refren 2x: Atentzie..ca venim la tine acasa , e vorba despre bani intotdeauna..pune´i pe masa..si daca nu vrei sa fugi..ia okii pe casetofon..9 9 la greu..direct din Pantelimon !

I : Pentru baietzii care au fost de la inceput cu mine..pe care ii vezi la coltz de strada cum se uita la tine..e la fel ca´n totdeauna..zic totul pentru bani..nu conteaza cine eshti..ce vrei..si catzi ani ai..la baietzii din cartier nu le place de tine..fratzioare fugi..vezi k vin dupa tine..iar acum suntem totzi..noi totzi si mahoarca..hai cu noi dupa bloc..mergem cu barca..!!!Am auzit ca atzi vorbit cum ca v´ar deranja ceva..o sa venim dupa voi si va dam m**e..g´yeah..inca odata cu baietzii mei..doar cu ei..facem parte in masina cateva bulioane lei..in acelashi timp in care tu incerci sa faci milioane..altzi totzi ishi sapa groapa..chiar in picioare..da´le decisiva..loveshte din prima lui lasa..nu te baza ca vor cadea chiar ei in iad..Tataee,Caddy,Uzzy tot ce inseamna MAFIA..baietzii mei lupta totzi la categoria grea..de la Arad la Bacau..si din Sighet la Bucureshti..avetzi respect pentru noi...tot respectul pentru voi..cand vorbesc la microfon lovesc chiar unde doare , pentru totzi baietzii de cartier la mai mare..zi..turnatorii sa suga p**a , husenii sa suga p**a si la fel pentru totzi care nu shtiu sa´shi tzina gura..nu e loc pentru proshti..m**e..totul e la greu..MAFIA s´a intors shi´asha va fi mereu..n´avetzi decat sa ravnitzi..sa vorbitzi..sa barfitzi..dar unde suntem noi..voi nu putetzi sa fitzi..zi..

Refren 2x: ....

II : Niciodata nu o sa putetzi sa fitzi ca noi..la noi incepe totu cand se termina la voi..e vorba despre fiicta cea dragutza..shtii c´o f**e un shmenar..si de fiitu ala prost..l´au facut baietzii iar..linia dintre noi a fost trasa de strada..tu stai p´a ta..eu stau p´a mea..ramane asha!!!in timp ce tu te uitzi in dictzionar sa pari mai elevat..eu iau shampania si femeia si cu banii si´am plecat..nu te mai intreba de ce .. nu mai cauta motive..este prima treaba pe care trebuie sa o tzii minte..se face tot la greu..de ani de zile la greu..o sa sugi p**a mereu daca tu crezi ca ai tupeu..sa te f**i cu baietzii din cartier..mai bine te´ai uita in portofel..cheile de la mashia vezi pe unde dracu´i mata..de i s´a intamplat ceva pentru ca vine MAFIA...!!s´a terminat cu shmecheria iarashi..inca odata..e exact ca atunci cand te´am ars prima data..verifica´te la c***e inainte sa vorbeshti..pentru ca baietzii te aud .. te gasesc..si´o beleshti..!!ai dosarul in kkt la fel ca si femeia ta..nu difera chiar nimic la amandoi va place p**a!! am auzit acum un an cand ai vrut sa dai la buci..cand te´ai apropiat de p***a te´ai umplut de muci..asha ca da´te´n mortzii matii..taci in gatu matii..suntem aici pentru bani asha ca taci in mortzii matii..special pentru tovarashi care o ard la greu..inca una 99 pentru cartierul meu..!!!!

Refren 2x: ....Atentïe...!!!!

refren:
Avem acelasi sange in vine si frati vom fi
Pan atunci cand moartea ne va desparti
Pentru ca nimeni niciotata nimeni n-o sa poata (hmmm)
Sa ne desparta...*2

Totul a inceput in acest cartier
Sfantului Pantelimon in sud-est bucuresti
Traia o familie obisnuita fara prea multi bani
Cu doi copii gemeni ce cresteau printre golani
Erau doar doi pustani dar mama lor se chinuia
Dar barba·su o batea ii lua banii si ii bea
Toni si Alex intrau in belea mereu.
Toata ziua erau pe afara
Nu se mai duceau la scoala.
Intr-o zi banala cand masa venea de la munca
Ei nu erau acasa,iar barba·su era turca